CNC

W oddziale tym nauczyliśmy się określać współrzędne, zarówno płaskie, jak i przestrzenne danych punktów. Posiadając tą wiedzę rozpoczęliśmy tworzyć przy pomocy programu komputerowego najpierw proste programy, dochodząc do bardziej skomplikowanych. Następnie praktycznie obserwowaliśmy wykonanie przedmiotów na frezarce CNC.PneumatykaW dziale tym poznaliśmy zasady wytwarzania sprzężonego powietrza. Pan Geisler dał nam możliwość zapoznania się z elementami pneumatycznymi i elektropneumatycznymi. Następnie na podstawie planów pneumatycznych i elektropneumatycznych praktycznie wykorzystywaliśmy łączenie poszczególnych elementów w całości. Wynikiem tego było sprawdzenie działania. Poszerzyliśmy wiedzę w zakresie pneumatyki i elektropneumatyki, a dzięki sympatycznemu panu Geislerowi nauczyliśmy się wyszukać błędów. Wiedza ta pozwoli nam na unikanie błędów.


SPS

Na zajęciach SPS programowaliśmy układy logiczne, wykorzystując pomoc dydaktyczną „Smile”. Na podstawie danych przekazanych przez Pana lling najpierw przy pomocy kompatybilnego programu komputerowego, tworzyliśmy układy logiczne. Potem rozpoczynaliśmy podłączenie, a następnie próbowaliśmy działanie. Ćwiczenia te pozwoliły nam pogłębić wiedzę w zakresie programowania SPS. Następnie zajmowaliśmy się sterowniem wentylatorami. Pan Illing zapoznał nas z konfiguracją sterowników, markerami oraz programowaniem timerów. Na koniec zajmowaliśmy się sterowaniem linii produkcyjnej.


SpawanieW oddziale pana Schenke zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa tak ważnymi przy tego rodzaju pracach. Uczyliśmy się spawać najpierw gazowo, a następnie półautomatycznie przy użyciu urządzenia MAG (MSG). Większość z nas dzięki fachowej pomocy Panów z tego wydziału osiągnięło prawie mistrzostwo. Z pewnoscią przyda nam się ta umiejetność spawania.


Projektowanie stron

Nasza strona została wykonana w języku html i jest obsługiwana przez wszystkie przeglądarki internetowe. Naszą prace rozpoczeliśmy od zgromadzenia materiałów koniecznych do stworzenia strony. W tym celu, w pierwszych dniach pobytu, wybraliśmy się na miasto, by móc uchwycić jego piękno i poznać jego historie. Kolejnym etapem naszej pracy było stworzenie zarysów projektu, którego owocem jest ta strona. Zdjecia w galerii zostały poddane odpowieniej obróbce, w celu uzyskania jak najlepszej jakości. W ostatnich dniach, dokonywaliśmy drobnych poprawek związanych z dekoracją strony. Nasi wykładowcy pomagali nam w wykonaniu owej strony, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.


Diagnostyka sprzętu komputerowegoMy informatycy najpierw wykorzystując podzespoły komputerowe z recyklingu zbudowaliśmy 2 komputery widoczne na stole. Jak widać jeden wybudowany jest w kuchence, a drugi w obudowie wieży głośnikowej. Pierwszy raz składaliśmy takie komputery. Naszym innym zadaniem było wykonanie strony internetowej, wykorzytując wiedzę nabytą w szkole i poszerzoną o fachową wiedzę pana Schindlera, Otto.